Jamie ile İtalyan İşi

Jamie ile İtalyan İşi

Program Hakkında

Jamie ile İtalyan İşi; Jamie Oliver'ın, dünyanın en iyi ev aşçılarını arayışında, olağanüstü basit yemeklere dönüşen olağanüstü İtalyan yemeklerini aradığı muhteşem bir yemek seyahat serisi. Jamie, İtalya'yı, manzaraları, insanları ve hepsinden önemlisi inanılmaz yemekleri sever. Ama İtalyan yemekleri Michelin yıldızlı şeflerle ilgili değil, ev yapımı tariflerle ilgili. Bu destansı seride Jamie ve en yakın arkadaşı aynı zamanda akıl hocası olan Gennaro Contaldo, İtalyan mutfağının yıldızlarıyla tanışmak için Sicilya'nın kavurucu sıcaklarından Alplerin dondurucu soğuklarına kadar uzun mesafelere yolculuk edecekler. Nesilden nesile aktarılmış yemek tariflerini mükemmel hale getirdiler ve Jamie mutfaktaki sırlarını öğrenmekte kararlı. Efsanevi ama gerçek olan nineler tarafından teste tabi tutulan Jamie, İtalya'nın en lezzetleri ev yemeklerine kendi dokunuşunu katacak olağanüstü makarnalardan, etli kızartmalara ve heyecan verici deniz mahsüllerinden rengarenk salatalara ve mükemmel pudinglere, Jamie size en hızlı şekilde bir İtalyan gibi yemek yapmayı öğretecek. Şahsına münhasır ninelerle, çarpıcı görünüşleri ve akıllara durgunluk veren İtalyan tarifleri ile birlikte, bu eğlence dolu gezi günlüğü İtalyan yemeği sevenler için kaçırılmayacak bir seri.

Bölümler

Sezon 1
 • 1

  Eolie Adaları

  +

  Bu hafta Jamie, İtalyan macerasına büyüleyici Eolie Adaları'nda başladı, zamanın el değdiremediği keşfedilmemiş yemek tariflerinin izini sürdü. Doksan üç yaşındaki çiftçi Franchina, Jamie'nin inanılmaz ızgara mürekkep balığı ve zingy caper salsa sosuna ilham veren nefes kesici mürekkep balığı dolmasını yapmayı öğretir.

 • 2

  Puglia

  +

  Bu hafta Jamie, bu muhteşem bölgeyi İtalya'daki en iyi yemeklerin bölgesi yapan aile tariflerini bulmak için muhteşem Puglia'ya gidiyor. Jamie, Puglia'nın gerçek makarna kraliçeleriyle tanışır ve bu tanışma Jamie'nin otantik ekşi peynirli ve brokolili ev yapımı makarnasına ilham verir.

 • 3

  Napoli

  +

  Bu hafta Jamie bölge halkının yemeyi sevdiği keşfedilmemiş aile tariflerini araştırmak için İtalya'nın pizza başkenti heyecan dolu Napoli'ye gidiyor. Bize en iyi pizzayı evde yapmak için kusursuz bir rehber vermeden önce engebeli arka sokaklarda, modern pizzayı geçtiği söylenen sokak atıştırmalıklarını keşfeder.

 • 4

  Basilicata

  +

  Bu hafta Jamie, bazı eski usül İtalyan yemek tarifleri arayışında nefes kesici fakat az bilinen Basilicata'ya gidiyor. Dağlarda, yüzlerce yıl önce atalarının yaptığı gibi yemek pişiren ve çobanlık ile uğraşan bir aile ile tanışıyor.

 • 5

  Sicilya

  +

  Bu hafta Jamie, anakara yemeklerinden ayrı bir dünyada olan inanılmaz ev yapımı tarifleri araştırmak için Sicilya adasına gidiyor. Etna Dağı'nın eteklerindeki, Jamie’nin şok edici chocolatey cannoli'sine ilham veren ve Sicilya tatlılarında usta olan Sicilyalı çok özel Mary Berry ile tanıştı.

 • 6

  Toskana

  +

  Sonbahar geldi ve bu hafta Jamie Toskana'da bölgedeki çiftlik evlerinin yemek ustaları olan nineleri arayışı içindedir. Resimdeki mükemmel Chianti kırsalında, Jamie 88 yaşındaki yemek kitabı kraliçesi Nine Miriam ile tanışır, Miriam ona en sevdiği makarna tarifi olan ev yapımı sığır eti güveç pappardalle'yi öğretir.

 • 7

  Roma

  +

  Bu hafta Jamie, İtalya'nın kalabalık başkentinde yoğun hayatları olan Romalıların kullandığı hızlı, taze ve kolay hazırlanan yemek tarifleri arayışındadır.

 • 8

  Piyemonte

  +

  Kış ortasıdır ve Jamie, İtalyan Alplerinin karla kaplı tepelerinde Piyemonte'nin efsanevi geleneksel yemeklerinin arayışındadır. İsviçre sınırına yakın ücra bir vadide, Alplerin dokunuşuna sahip inanılmaz lezzette peynirli makarna keşfeder. Hemen iç ısıtıcı bir yemek pişirir.

Tarifler