Jamie ile Sağlıklı Lezzet Sırları

©2015 Jamie Oliver Enterprises
Jamie ile Sağlıklı Lezzet Sırları

Program Hakkında

Jamie ile Sağlıklı Lezzet Sırları’nda, Jamie Dünya’nın dört bir yanını dolaşarak en güzel, en besleyici ve en ulaşılabilir malzemeleri arıyor. En uzun yaşayan insanların bulunduğu yerlere giderek, onların yediği yemekleri, yaşam tarzlarını araştırıyor. Aldığı bu bilgilerle kendi mutfağına dönüyor ve kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği için ucuz, besleyici ve sağlıklı tarifler üretiyor.

Bölümler

Sezon 1
 • 1

  Kosta Rika

  +

  Jamie, Kosta Rika'nın Nicoyan yarımadasını ziyaret ediyor. Burada 100 yaşına kadar yaşamak gayet sıradan bir şey. Aynı aileden 5 nesil ile tanışıp, beraber yemek yapıyor.

 • 2

  Okinawa

  +

  Jamie, Japonya'dan 640 km uzakta bir ada olan Okinawa'ya gidiyor. Burada 74 yaşındaki büyük bir karate ustası ile tanışıp, öğle yemeği öncesi karate öğreniyor.

 • 3

  Yunanistan

  +

  Biraz ilham için Jamie Yunanistan'a gidiyor. Burada öğle yemeği için süper besin eklenmiş kebaplar deniyor. Japonya'da ise sihirli bir malzeme keşfediyor.

 • 4

  Yunan Adaları

  +

  Bu bölümde, Jamie Ikaria adlı Yunan adasında 84 yaşındaki Giorgos'a tarlasında yardım ediyor. Daha sonra, denize bakarak emeklerinin karşılığının tadını çıkarıyorlar.

 • 5

  Okinawa ve Yunanistan

  +

  Bu belgeselde, Jamie ile beslenmenizi değiştirerek nasıl daha sağlıklı bir yaşama kavuşacağınızı öğreneceksiniz.

 • 6

  Japonya

  +

  Bu bölümde, Jamie Okinawa adasında. Burada yeryüzünde yaşayan en yaşlı insanlar bulunuyor. Jamie yosun topluyor ve yiyor. Yosun, bağışıklık sistemimizi güçlendiren demir ile dolu bir süper besin.