Jamie ile Vejetaryen Yemekler

©Jamie Oliver Productions, 2019.
Jamie ile Vejetaryen Yemekler

Program Hakkında

Jamie Oliver’ın yepyeni serisi, herkesi sebzeleri yemeğin merkezine koymaya özendiriyor! Jamie, sebzelerin etin yanında garnitür olmaktan çok daha fazlası olabileceğini bizlere göstermek için kolları sıvıyor. Jamie, çoğumuzun daha az et yemek istediğini biliyor. Sağlık veya para nedeniyle, gezegen veya hayvan sağlığı için, hepimiz daha fazla sebze ve daha az et yemeye doğru yavaşça ilerliyoruz. Bu serideki Jamie, repertuarımıza eklememiz için canlı, doyurucu ve sağlıklı sebze yemekleri koleksiyonunu pişiriyor. Bundan sonra eti özlemeyeceksiniz bile!

Bölümler

Sezon 1
 • 1

  Çoban Turtası ve Mac'n Cheese

  +

  Jamie sebzelerle harikalar yaratıyor! Hint sokak yemeklerinden aldığı ilham ile yeşilliklerle dolu bir mac'n cheese ve yenilikçi bir çoban turtası hazırlıyor.

 • 2

  Patlıcanlı Lazanya ve Suşi

  +

  Jamie'nin sebze misyonu devam ediyor! Bu bölümde patlıcanlı lazanya, iri kıyılmış brokoli, Asya fasulyesi ve suşi hazırlıyor.

 • 3

  Salsa Soslu Siyah Fasulye Burgeri

  +

  Jamie'nin sebze partisi salsa sos kaplı siyah fasulya burgeri ile devam ediyor. Ayrıca kruton ve baharatlarla dolu bir kıtır salata hazırlıyor.

 • 4

  Peynir Soslu Karnabahar

  +

  Jamie bu bölümde patates kızartmasını buz gibi bir turşu ile karıştırır ve benzeri görülmemiş bir peynir soslu karnabahar hazırlar.

 • 5

  Kuşkonmazlı Kiş

  +

  Jamie, kuşkonmazlı kiş ve carbonara soslu, sebzeli makarna yapar. Kudüs'ün etrafındaki bir geziden sonra, karnabahar ile harikalar yaratır.

 • 6

  Orta Doğu Rüzgarı

  +

  Jamie mutfakta Orta Doğu rüzgarı estiriyor! Bu bölümde ağız sulandıran hamur işleri ve baharatlı yaban havucu hazırlıyor.

Tarifler