Jamie'nin Hızlı ve Kolay Yemekleri

Jamie'nin Hızlı ve Kolay Yemekleri

Program Hakkında

Yepyeni bir seriyle geri dönen Jamie, evdeki şeflere ilham vermek için sadece 5 malzeme kullandığı tarifler hazırlıyor. Bu stressiz yemekler yoğun günler için mükemmel: minimum malzeme ile maksimum lezzeti veriyorlar. Jamie'nin zaman kazandıran sırları ile en yavaş şefler bile herkesi etkileyecek!

Bölümler

 • 1

  Hamurla Kaplı Pesto Tavuk

  +

  Sadece beş malzeme (ve çok az mutfak aleti) kullanarak, Jamie gevrek hamurla kaplı bir pesto tavuk, fırında sosis, baharatlı bir 'ndjula vongole ve karpuz granita yapıyor.

 • 2

  Kanat ve Dondurma

  +

  Jamie gene stressiz bir şekilde sadece beş malzeme kullanıyor ve yapışkan tavuk kanatları, kremamsı sarımsak mantar makarnası ve rom ile kuru üzüm dondurması gibi yemekler yapıyor.

 • 3

  Çıtır Levrek ve Tatlı Tavuk

  +

  Jamie zaman kazandıran küçük tavsiyeler vererek Tayland tarzı çıtır levrek pişirir. Ayrıca, basit ama lezzetli fırında sarımsaklı mantar, sürprizli bir tavuk ve ananas carpaccio.

 • 4

  Et ve Safranlı Pilav

  +

  Jamie ağız sulandıran eriyen bir hardallı et yahnisini sadece beş malzemeyle pişirir. Aynı zamanda kusursuz fırında safran pilavı, buharda pişirilmiş somon niçoise ve erik tarte tatin'i.

 • 5

  Chorizo Somon

  +

  Jamie füme chorizo somonu, basit ama lezzetli bir vejetaryen patates yemeği, al forno enginar ve kendine uyarladığı klasik bir İngiliz kuzu yemeği ile ceviz affogato pişirir.

 • 6

  Mühürlenmiş Kuzu Eti

  +

  Bu bölümde Jamie, ilk olarak mühürlenmiş kuzu eti tarifini verecek, daha sonra İtalyan peynirli ve armutlu makarna tarifi ile kolayca hazırlanan bir yemek ortaya koyacak. Hoisin soslu tavuk tarifi ile yemek yapanları rahatlatacak ve son olarak köri soslu ıspanak ile noktayı koyacak.

 • 7

  Tütsülenmiş Somonlu Makarna

  +

  Bu bölümde Jamie, sıcak tütsülü somonlu makarna tarifi ile başlıyor, akabinde ise baharatlı karnabahar rostosu tarifi ile sizlere büyük zaman kazandıracak. Daha sonra fırında pişirilmiş elma ve sosis sizler için kolay hazırlanabilecek harika bir tarif. Son olarak domatesli ve pazı otlu pilav.

 • 8

  Mercimek Salatası ve Kuzu Eti Yahnisi

  +

  Bu hafta Jamie, sıcak mercimek salatası tarifi eşliğinde nefis kuzu eti yahnisi tarifi ile açılışı yapıyor, daha sonra karaciğer, domuz pastırması ve soğan kullanarak hazırlayabileceğiniz müthiş bir tarif ile sizlere birlikte olacak. Son olarak tahinli erişte ile kapanışı yapacak.