Hızlı, pratik ve kolay güzelliğin sırları!

Salı 12 Ekim

Hızlı, pratik ve kolay güzelliğin sırları!

 

Konu doğal güzellik olunca; her şeyi bilmek, uygulamak, iyileştirmek istiyoruz. Belki de daha önce hiçbir yerde duymadığınız, rastlamadığınız bu birbirinden farklı 20 güzellik tüyosu ile bakım ritüelinizi yenilemeye başlayın.

 

60 saniye!

Yüzünüzü temizledikten sonra uyguladığınız nemlendirici krem için 60 saniye bekleyin. Süre bittiğinde kreminizi sürün. Çünkü nemlendirici kremi 60 saniye sonra sürmek, cilt dokusunun nemi daha fazla tutmasını sağlıyor.

 

Hızlı ve kuru

Oje sürdükten sonra kurumasını beklemek için fazla zamanınız yoksa su dolu bir kabın içine birkaç parça buz koyup, tırnaklarınızı batırın. 1-2 dakika içinde hızlıca kuruduğunu göreceksiniz.

 

Parlak saçlar

Psikolojik sorunlar, deri problemleri ya da mevsimsel etkenlere bağlı olarak kuruyan, canlılığını kaybeden saçlar için sirke ve zeytinyağından yardım alabilirsiniz. Her yıkamada olmasa da şampuanlama öncesinde saçınızı sirke ya da zeytinyağı ile ovarak doğal bir bakım uygulayabilirsiniz.

 

Oje kalıntılarına veda edin

Koyu renkli ojeleri sıkça kullanıyor ve bıraktıkları kalıntıları çıkarmak için uğraşıyorsanız, ihtiyacınız olan malzemeler pamuk, limon ve folyo! İlk önce limonu pamuğa sıkın, ardından parmak boyutlarınıza göre kestiğiniz folyolar ile tırnaklarınızı sarın ve 10 dakika bekledikten sonra çıkartın.

 

Adeta mucizevi!

Bir yağ düşünün; hem yeniyor hem de cilde ve saça sürülüyor. Hindistan cevizi yağı; cilt, saç, dudak kuruluğu ve tırnak bakımı için mucizevi etkiler gösteriyor.

 

Önce hijyen

Yüzünüzü pamukla temizlerken gerçekten derin bir temizlik ve hijyen sağladığınızı düşünebilirsiniz. Ancak jel ya da losyonlarla temizlerken tamamen arındığını düşündüğünüz cildinizdeki inatçı bakteriler, pamuğun her hareketiyle yüzünüzde yer değiştirebilir. Bu yüzden olabildiğince pamuktan uzak durarak, temizleme cihazlarından yardım alın.

 

Elektriklenmeyen saçlar

Saçlarınız sürekli elektrikleniyor ve buna engel olamıyorsanız, hafif nemli bir havlu peçeteyle ovalayın. Kısa süre içinde saçlarınızın sakinleştiğini göreceksiniz.

 

Yeşil çayın gücü

Yorgunluk nedeniyle göz altlarınızda şişlik veya morluk oluştuysa dikkat! Çare salatalık dilimlerinde değil, yeşil çayda... İçtikten sonra gözlerinize yerleştirmek üzere bir kenara ayırdığınız, sıcak olmayan yeşil çay poşeti yorgunluğu gidermenize daha çok yardımcı oluyor.

 

Kaşlarınızı sabitleyin

Kaşlarınızın aşağı yukarı hareket ederek, şeklinin bozulmasını istemiyorsanız ihtiyacınız olan şeyin bir kaş sabitleyici ürün olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bir kaş sabitleyiciniz yoksa, saç fırçasına birkaç fıs saç spreyi sıkarak kaşlarınızı tarayıp şekil verebilirsiniz.

 

Eski dış fırçanızı atmayın!

Neden mi? Çünkü topuzlarda, örgülerde bebek saçları gizlemek ve tarayarak yatıştırmak için ona ihtiyacınız olacak. Ucuna biraz da saç spreyi sıktınız mı, tamamdır!

 

Kuru maskaranızı canlandırın

Kullanmayı çok sevdiğiniz maskaranız bitmek üzere. Üstelik kurumaya da başlamış. Ama tam da o anda kirpiklerinizi canlandırmak istiyorsunuz. Birkaç damla lens suyunu maskara tüpünün içine damlatarak gerekli çözülmeyi sağlayabilirsiniz.

 

Tersinden kullanın

Saç toplarken büyük kurtarıcılardan sayılabilecek tel tokaları bugüne kadar hep yanlış yönde takmış olabilir misiniz? Bizden söylemesi, tokanın dalgalı kısmı altta kalacak.

 

Sıcak mı, soğuk mu?

Her ne kadar mevsim şartları ya da az su tüketimi nedeniyle cildiniz kurumaya yüz tutsa da çok sıcak veya soğuk suyla duş almak aynı etkiye yol açıyor. Vücudunuz için ideal ısının, ılığa yakın olduğunu unutmayın.

 

Karbonatla beyazlatın

Sararan tırnaklarınızı beyazlatmak için karbonattan yardım alın. Tırnaklarınızı düzenli aralıklarla karbonatla fırçalayabilirsiniz.

 

Kirpikleri ok eyle!

Maskara öncesi iyice şekillendirmek ve kıvırmak için kullandığınız kirpik şekillendiricisini sıcak üfleyen fön makinesine tuttuktan sonra uygulayarak, etkisini iki katına çıkartabilirsiniz.

 

Bebe yağı kullanın

Bacaklarınızdaki tüylerden kurtulma yolunuz tıraş etmekse, işlem sırasında ekstra yumuşak bir cilt dokusuna sahip olmanız gerekiyor. Tıraş esnasında tıraş köpüğü kullanmak yerine, bebe yağı ile gereken yumuşaklığa sahip olabilirsiniz.

 

Tazelenin

Yoğun iş yaşamı zaman zaman dış görünümünüzü de etkileyebiliyor. Yorgun ve bitkin bir yüzden kurtulmak için sprey şişesinin yarısına su, yarısına da aloe vera jeli koyup çalkalayın. Ferahlamak için yüzünüze birkaç fıs sıkın. Gün içinde tekrarlayın.

 

Kokunuz sizi terk etmesin

Parfümünüzün her zamankinden kalıcı olmasını istiyorsanız, kullanacağınız bölgeye ilk önce bir miktar vazelin sürüp, ardından parfümünüzü sıkın.

 

Dolgun dudaklar

İnce ve yeteri kadar dolgun olmadığını düşündüğünüz dudaklarınız için göz altında kullandığınız kapatıcıdan yardım alabilirsiniz. Hem alt hem üst dudağınızın orta kısmına 2 cm’yi geçmeyecek şekilde çok az kapatıcı sürün. Sürdüğünüz kapatıcıyı parmağınızın yardımıyla sağa sola yayın. Daha dolgun dudaklara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

 

Saçlarınız mis gibi koksun

Kullandığınız şampuanın yeteri kadar güzel ya da hiç kokmadığından şikayetçiyseniz, fırça ya da tarağınıza sıkacağınız parfüm ile kokunun saçınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bu makale Formsante tarafından 24Kitchen için hazırlanmıştır.