Sakallı Motorcuların Akdeniz Macerası

Sakallı Motorcuların Akdeniz Macerası

Program Hakkında

Sakallı Motorcuların Akdeniz Macerası'nda Dave ve Si, İtalya, Sardunya, Korsika, Fransa, Balear ve İspanya'ya seyahat ederek, Akdeniz ülkelerini bağlayan kültürel ve mutfak iplerini keşfediyorlar.

Bölümler

Sezon 1
 • 1

  Anakara İtalya

  +

  Sakallı Motorcular saf İtalyan lezzetlerini bulmak için İtalya'nın ücra köşelerine giderler. Basit yerel tatlardan, baharatlı n'duja pate'ye ve bulunabilecek en leziz gelatoya.

 • 2

  Sardinya

  +

  Si ve Dave Sardinya mutfağının badem ve portakal kekleri gibi güzelliklerini keşfederler, dağlarda kuzudan yapılan bir tür siyah puding ve 'Kral' tarafından sunulan bir yahni denerler.

 • 3

  Korsika

  +

  Dave ve Si Korsika'nın lezzetlerini inceler, adanın en temel tatlarını oluşturan et, peynir ve kestaneleri keşfederler.

 • 4

  Anakara Fransa

  +

  Sakallılar Fransa maceralarına balık yahnisi denedikleri Marseille'de başlarlar. Camargue'da yerel et yahnisini tadarlar ve Nimes'deki Roma mutfağı hakkında öğrenirler. Ceret bağlarında ise bir tür İsviçre rulo kekini keşfederler.

 • 5

  Balear Adaları

  +

  Sakallı Motorcular bu sefer Minorka ve Mayorka'ya gider ve Akdeniz'deki İngiliz etkisini görürler. Mayonezin doğumyerini keşfeder ve Mayorka'da birkaç İngilizle tanışıp bölgenin yerel yemeklerini pişirirler.

 • 6

  Anakara İspanya

  +

  İkili Valencia'da Fas'ın İspanyol kültür ve mutfağındaki etkisini keşfederler. Sonrasında, kıyıdan karanın iç kesimlerine gider ve ekimlerin tepelerin üzerlerindeki teraslarda büyüdüğü bir vadiye giderler. Devamında tekrar kıyıya iner ve deniz mahsullerinde üne sahip bir restorana giderler.