Sara La Fountain ile İstanbul'un En İyileri

Sara La Fountain ile İstanbul'un En İyileri

TV'de sonraki yayınlar

 1. Çarşamba 14 Kasım saat 00:50

  Şık ve Zarif İstanbul (B04 - S02)

 2. Perşembe 15 Kasım saat 09:32

  Şık ve Zarif İstanbul (B04 - S02)

 3. Cuma 16 Kasım saat 07:50

  Şık ve Zarif İstanbul (B04 - S02)

Sinopsis

Bu katkısız ‘tecrübeler’ serisinde, Sara La Fountain, gastronomi dünyasında adını sıkça duyduğu baş döndürücü şehir İstanbul’un kalbine giden bir yolculuğa çıkacak. Sara’nın İstanbul serüveninde, gastronomi ve aşçılıkla ilgili spiritüel ve aynı zamanda entellektüel bir yolculuğa çıkacak ve yemek pişirme sanatının, kültürün ve yüzyıllardan beri süregelen mirasın temellerini araştırıyor olacak. Ayrıca tüm bu unsurların Modern İstanbul potasında nasıl harmanlandığını görmeye de fırsatımız olacak… Yemenin, pişirmenin ve yaşamanın ‘İstanbul’lu’casını, İstanbul’un yerlilerinin de katkısıyla ekranlarınıza yansıyacak. Seride, Sara’ya sadece şefler değil, ona şehir rehberliği yapacak olan tarihçiler, ünlü bloggerlar, sanatçılar, stilistler de eşlik ediyor olacak. Her bölümde İstanbul’un farklı bir yüzü işlenirken, Sara da her bir yüzün, şehrin mutfağına nasıl yansıdığını ve İstanbul mutfağını oluşturan vazgeçilmez malzemelerle, pişirme yöntemlerini keşfediyor olacak.

Bölümler

 • 1

  Geleneklerine Bağlı İstanbul

  +

  İstanbul’da şehir dokusunun en iyi hissedilebildiği semtlerden Balat’ta yürüyüşe çıkan Sara, tavşan kanı türk çayı eşliğinde, sobada közlenmiş kestane tadıyor...

 • 2

  Sağlıklı ve Zinde İstanbul

  +

  Sara, İstanbul’un dışında bir organik tarım çiftliğini ziyaret ederek, bu projenin yaratıcıları ve mutfağını tamamen organik ürünler üzerine kuran şef Serra Erol’la unutulmaz bir gün geçiriyor.

 • 3

  İstanbul Şefleri, Tarzları…

  +

  Yemek sektörüne henüz çocuk yaşlarında kasap çırağı olarak giriş yapmış ve bugün dünyaya açılan bir zincir restoranın başında bulunan Cüneyt Asan, şefimiz Sara’yı bıçak kullanma maharetiyle büyülerken, Sara Adana kebap yapmayı öğreniyor...

  Gelecek Program
  Cumartesi 17 Kasım saat 12:05
  24Kitchen'da
  Gelecek Program
  Cumartesi 17 Kasım saat 18:06
  24Kitchen'da
 • 4

  Şık ve Zarif İstanbul

  +

  Sara, özgün bir moda anlayışına sahip restoran işletmecisi Sashah Khan’la, tasarımın en az mutfak kadar önemli olduğu restoranında buluşuyor, ve ikili motora atlayarak Sashah’nın terzisini ziyarete gidiyor.

  Gelecek Program
  Çarşamba 14 Kasım saat 00:50
  24Kitchen'da
  Gelecek Program
  Perşembe 15 Kasım saat 09:32
  24Kitchen'da
 • 5

  Tatlı Düşkünü İstanbul

  +

  Yaşadıklarından, tadıp, gördüklerinden aldığı ilhamla İstanbul’daki mutfağına giren Sara, antep fıstıklı leziz bir kek hazırlıyor.

  Gelecek Program
  Pazar 18 Kasım saat 12:30
  24Kitchen'da
  Gelecek Program
  Pazar 18 Kasım saat 18:05
  24Kitchen'da
 • 6

  İstanbul Foodie’leri

  +

  Yaşadıklarından, tadıp, gördüklerinden aldığı ilhamla İstanbul’daki mutfağına giren Sara, farklı sebzelerle yaptığı rengarenk humuslarla çeşit çeşit kanapeler hazırlıyor.

  Gelecek Program
  Cumartesi 1 Aralık saat 18:30
  24Kitchen'da