Sara La Fountain ile İstanbul'un En İyileri

Sara La Fountain ile İstanbul'un En İyileri

Sinopsis

Bu katkısız ‘tecrübeler’ serisinde, Sara La Fountain, gastronomi dünyasında adını sıkça duyduğu baş döndürücü şehir İstanbul’un kalbine giden bir yolculuğa çıkacak. Sara’nın İstanbul serüveninde, gastronomi ve aşçılıkla ilgili spiritüel ve aynı zamanda entellektüel bir yolculuğa çıkacak ve yemek pişirme sanatının, kültürün ve yüzyıllardan beri süregelen mirasın temellerini araştırıyor olacak. Ayrıca tüm bu unsurların Modern İstanbul potasında nasıl harmanlandığını görmeye de fırsatımız olacak… Yemenin, pişirmenin ve yaşamanın ‘İstanbul’lu’casını, İstanbul’un yerlilerinin de katkısıyla ekranlarınıza yansıyacak. Seride, Sara’ya sadece şefler değil, ona şehir rehberliği yapacak olan tarihçiler, ünlü bloggerlar, sanatçılar, stilistler de eşlik ediyor olacak. Her bölümde İstanbul’un farklı bir yüzü işlenirken, Sara da her bir yüzün, şehrin mutfağına nasıl yansıdığını ve İstanbul mutfağını oluşturan vazgeçilmez malzemelerle, pişirme yöntemlerini keşfediyor olacak.

Bölümler

 • 1

  Geleneklerine Bağlı İstanbul

  +

  İstanbul’da şehir dokusunun en iyi hissedilebildiği semtlerden Balat’ta yürüyüşe çıkan Sara, tavşan kanı türk çayı eşliğinde, sobada közlenmiş kestane tadıyor...

 • 2

  Sağlıklı ve Zinde İstanbul

  +

  Sara, İstanbul’un dışında bir organik tarım çiftliğini ziyaret ederek, bu projenin yaratıcıları ve mutfağını tamamen organik ürünler üzerine kuran şef Serra Erol’la unutulmaz bir gün geçiriyor.

 • 3

  İstanbul Şefleri, Tarzları…

  +

  Yemek sektörüne henüz çocuk yaşlarında kasap çırağı olarak giriş yapmış ve bugün dünyaya açılan bir zincir restoranın başında bulunan Cüneyt Asan, şefimiz Sara’yı bıçak kullanma maharetiyle büyülerken, Sara Adana kebap yapmayı öğreniyor...

 • 4

  Şık ve Zarif İstanbul

  +

  Sara, özgün bir moda anlayışına sahip restoran işletmecisi Sashah Khan’la, tasarımın en az mutfak kadar önemli olduğu restoranında buluşuyor, ve ikili motora atlayarak Sashah’nın terzisini ziyarete gidiyor.

 • 5

  Tatlı Düşkünü İstanbul

  +

  Yaşadıklarından, tadıp, gördüklerinden aldığı ilhamla İstanbul’daki mutfağına giren Sara, antep fıstıklı leziz bir kek hazırlıyor.

 • 6

  İstanbul Foodie’leri

  +

  Yaşadıklarından, tadıp, gördüklerinden aldığı ilhamla İstanbul’daki mutfağına giren Sara, farklı sebzelerle yaptığı rengarenk humuslarla çeşit çeşit kanapeler hazırlıyor.

Tarifler