Gordon Ramsay

Gordon Ramsay

Bio

Masterchef ve Hell's Kitchen programlarıyla çok iyi tanıdığımız Gordon Ramsay, en sevilen televizyon yüzlerinden biri...  2001'den beri Londra'daki 3 Michelin yıldızlı restoranı Restaurant Gordon Ramsay, futbolla başladığı iş yaşamına çok farklı mesleklerle devam etti. 

Küçük yaşta futbolcu olma hayalleri kuran Gordon Ramsay geçirdiği bir sakatlık nedeniyle sahalardaki kariyerine sonlandırmak zorunda kaldı. Eğitimini otel ve işletmecilik alanlarında devam ettiren ünlü şef dünyaca ünlü şeflerden Albert Roux, Marco Pierre, Guy Savoy ve Joel Robuchon gibi isimlerden dersler alarak mutfak becerilerini geliştirme şansı elde etti. Londra’da bulunan Michelin yıldızlı Aubergine restaurantta baş şef olan Gordon Ramsay, 35 yaşına geldiğinde, bugün İngiltere’nin en iyi restaurantlarından biri olan Restaurant Gordon Ramsay’i açtı.

Restaurant Gordon Ramsay 3 Michelin yıldızına sahip. Gordon Ramsay’in ayrıca Londra’da bulunan Pétrus’un da 1 adet Michelin yıldızı bulunuyor. İtalya’dan Amerika’ya kadar tüm dünyanın farklı yerlerinde restaurantları olan şef sadece ünlü bir televizyon sunucusu değil, aynı zamanda kitapları dünyanın birçok yerinde “bestseller” olan ünlü bir yazar olarak da dikkat çekiyor.

Gordon Ramsay'in sevilen programları Gordon Ramsay ile Yemek Okulu, Gordon Ramsay ile Ev Yemekleri, Gordon, Gino ve Fred Yolda, Masterchef, The F Word 24Kitchen ekranlarında!

Tarifler