Lorraine Pascale

Lorraine Pascale

Bio

Lorraine Pascale oldukça popüler hale gelen yemek programlarıyla tanınıyor. Programları onu kısa sürede hane halkının çok sevilen bir üyesi haline getirdi ve programları ile bağlantılı kitaplarının satışları oldukça iyiydi. 750.000’den çok satılan ve satılmaya devam eden kopyaları ile beraber çıkan her yeni kitabı ile Lorraine doğrudan Amazon'un Yeme&İçme kategorisinde en çok satanlar listesine giriyor. Kitaplar The Sunday Times’dan Grazia’ya kadar ulaşarak yayın evlerinden evrensel alanda övgüler aldılar.

Lorraine’in programları en başından beri seyircilerde yankı yarattı. Onun sıcak, ulaşılabilir ve uygulanabilir tarzı pek çok kişinin onu, Lorraine’in her zaman yola çıktığı gibi “mutfakta bir dost” olarak tanımlamasına neden oluyor. Usta bir şekilde oldukça geniş seçenekler içeren tariflerini yaparken (pişirme sadece pastalar ile ilgili değil, pek çok iştah açıcı yemek de var!) ve yemek pişirmeye karşı olan sevgisinden bahsederken seyirciler onun iyi yemeklere karşı olan sevgisini izleyebiliyorlar. Lorraine’in ikinci dizi programı onunla ilgili her şeyi somutlaştırdı. Olağanüstü sonuçlar veren zarif, stressiz yemek yapma şekli. Program BBC 2’nin en çok izlenen programlarından biriydi ve Avustralya’dan Kore’ye kadar 26 bölgede satıldı. Lorraine, izleyicilere basit, tarzı olan ve kolay uygulanabilecek yemekler yapmak kadar Londra’nın en klas sokak gıda zincirleri konusunda da rehberlik ettiği bir başka programda yer aldı.

Lorraine kitaplarını yazmadığı ve programlarını çekmediği zamanlarda 15 yaşındaki Ella’nın annesi. Oxfordshire’da kendisini evlat edinen annesi ile beraber büyüdü ve 11 yaşındayken, Devon’daki yatılı okula gitmek için %100 burs kazanmayı başardı. 16 yaşındayken Covent Garden’da alışveriş yaparken bir model keşifçisi tarafından fark edildi. Hızlı bir şekilde New York’a götürüldü ve Chanel, Lagerfeld, John Galliano, Versace, Benetton ve Donna Karan gibi dünyanın en ünlü tasarımcıları için önemli isimlerden biri oldu. O ayrıca Amerika Elle dergisinin kapak modeli olan ilk İngiliz siyah modeldi.

Lorraine modellik yaparken harika zaman geçirse de, modelliği bıraktı ve hakkında gerçekten tutkulu olduğu ve onu 30’ları ve sonrası boyunca da taşıyabilecek bir şey bulmak istedi. Dolayısıyla modellik işlerinin arasında, kendisi için neyin doğru olduğunu bulmak için aralarında hipnoterapi, oto tamiri ve iç tasarım da olmak üzere birçok kursa kaydoldu. Lorraine’in sonunda gerçekten ne yapmak istediğini bilmesi Leith’de bir yıl süren yemek yapma kursuna kaydolmasıyla oldu.

Leith Yemek ve Şarap Diploması’nı aldığında Lorraine Uluslararası Mutfak Sanatları ve Pastacılık’ta iki yıllık temel eğitim derecesi aldı ve sonrasında aralarında Petrus, The Mandarin Oriental, Gilgamesh ve The Wolseley’in de olduğu dünyanın ünlü mutfaklarında çalıştı. Bugün bile Lorraine yeteneğini geliştirmeye devam ediyor ve aralarında Pierre Koffman’ın da olduğu dünyanın en başarılı şefleriyle çalışıyor. Ancak günün 18 saati başkası için çalışmak Lorraine için kolay değildi ve bu onu özel gün pastaları yapmak olan kendi işine başlamasına yönlendirdi.

Hayata ilginç başlangıcı yüzünden Lorraine, ikisi de üvey ve evlat edinilmiş çocuklarla ilgilenen Barnardos ve Tact hayır kurumlarına oldukça fazla destek oluyor. Barnardos aynı zamanda zorluklarla baş etmeye çalışan çocuklara da yardımcı oluyor.

Bir süre önce uluslararası gastronomi, yiyecek siyaseti ve mikro-biyoloji ile beraber yiyeceklerin tüm yönlerini kapsayan Mutfak Sanatları Yönetimi’ni Birinci Sınıf Onur Listesi’nde bitirdi.

Tarifler