Martha Stewart

Martha Stewart

Bio

Martha Stewart Living Omnimedia'nın kurucusu ve Emmy® Ödüllü televizyon programı sunucusu, girişimci ve çok satan yazar Martha Stewart, Amerika'nın en güvenilir yaşam tarzı uzmanıdır. Milyonlarca insan  yemek pişirme, eğlence, bahçe işleri, ev tadilatı, toplama, organize etme, el işi, tatiller, sağlıklı yaşam ve evcil hayvanlar konusunda bir rehber olarak Martha Stewart'a güveniyor.

Mayıs 2014'te Martha Stewart'ın Aşçılık Okulu, Üstün Dizi, Stüdyo İçi veya Konum dalında James Beard Ödülü'nü kazandı. MSLO’nun geniş televizyon programları portföyü, 2010 ve 2011 yıllarında sıra dışı yaşam tarzı şovları için arka arkaya Emmy ödüllerine layık görüldü. 

Martha'nın 1996 yılında kurulan aynı adı taşıyan şirketi Martha Stewart Living Omnimedia, her ay tüm medya platformlarında yaklaşık 100 milyon tüketiciye ulaşıyor ve binlerce perakende satış noktasında büyüyen bir perakende varlığına sahip. Ayrıca, şirketin multimedya teklifleri ödüllü dergileri, en çok satan kitapları, yenilikçi web sitelerini ve birçok dijital uygulamayı kapsamaktadır.

Nutley, New Jersey'de altı çocuklu bir ailede büyüyen Martha, yemek pişirme, bahçecilik ve ev bakımı tutkusunu erken yaşta geliştirdi. Annesi ona yemek pişirme, fırınlama, konserve yapma ve dikiş dikmenin temellerini öğretti; babası onu üç yaşında bahçecilikle tanıştırdı. Martha, Barnard College'da tarih ve mimarlık tarihi alanlarında lisans derecesi aldı. Mezun olduktan sonra, erken iş eğitimini aldığı Wall Street'te borsacı oldu. 1972'de Westport, Connecticut'a taşındıktan sonra, olağanüstü yeteneğini ve özgünlüğünü sergileyen bir catering şirketi geliştirdi. Eşsiz görsel sunumu ve yiyecek içecekleri için hazırladığı zarif tarifler, 1982'de yayınlanan ilk kitabı olan Entertaining'in temelini oluşturdu. Eğlence, Martha Stewart'ın Pişirme El Kitabı da dahil olmak üzere çoğu en çok satan 77 kitaptan ilkiydi. Martha Stewart'ın Homekeeping Handbook ve Martha Stewart'ın Aşçılık Okulu. İkincisi ilham kaynağı, Martha Stewart'ın Aşçılık Okulu.

MSLO ayrıca The Home Depot, Macy's, jcpenney, Staples (Avery ile birlikte), PetSmart, Michaels ve Jo-Ann Fabric & Craft Stores dahil olmak üzere seçkin perakendeciler aracılığıyla sunulan bir dizi yaşam tarzı kategorisinde yüksek kaliteli Martha Stewart ürünleri tasarlar. MSLO marka ailesi, Şef Emeril Lagasse'nin medya ve ticari satış özelliklerini de içerir.

Martha Stewart, 2007 yılında Mount Sinai Tıp Merkezi'nde Martha Stewart Yaşam Merkezi'ni kurdu. 

Martha'nın Fırını hafta içi her gün 24kitchen ekranlarında!

Tarifler