Sophie Dahl

Sophie Dahl

Bio

Sophie Dahl, Lezzetli Bayan Dahl isimli programıyla hikaye anlatımı konusundaki yeteneğini taze ve cezbedici tariflerle birleştirerek mutfak kahramanlıklarını televizyona taşıyor.

Önceleri uluslararası fotomodel kariyeri ile tanınan daha sonra yazarlığa odaklanan Sophie artık romanları en çok satan yazarlardan biri ve çoğunlukla yemek ve mutfak sanatı üzerine yazılar yazan bir köşe yazarı.

Sophie için yemek ve duygular kopmaz bağlara sahip. Bu nedenle her bölüm aşk, nostalji ve gerçeklerden kaçış üzerine kurulu duygusal bir temaya sahip. Odak noktasında yemeklerin bulunduğu bu programda Sophie değer verilen mekanları ziyaret ediyor ve tariflerin her birinin arkasındaki duyguyu gözler önüne seriyor.

Sophie bu programda, çocukluğunda oyunlar oynadığı taşlık Sussex plajından tutun da gizli bir kent mezarlığına ve onun uzun ömürlü aşk mesajlarına kadar, hayatında onun yemek yaklaşımına etkisi olmuş çok çeşitli hatıraları bizlerle paylaşıyor. Bu da Sophie'nin yemek pişirme konusundaki kurnaz ve eşsiz yaklaşımı tam bir şölen haline getiriyor: doğal, komik ve en önemlisi çok içten.

Tarifler