Silvia ile İtalyan Gibi Pişir

Silvia ile İtalyan Gibi Pişir

TV'de sonraki yayınlar

 1. Salı 19 Ekim saat 09:40

  Elinle ve Gözünle Pişir (B03)

 2. Salı 19 Ekim saat 16:00

  Elinle ve Gözünle Pişir (B03)

 3. Çarşamba 20 Ekim saat 08:40

  Elinle ve Gözünle Pişir (B03)

Program Hakkında

Yemek kitabı yazarı ve aşçı Silvia Colloca mutfaktayken kendini daha çok İtalyan hissediyor. Hala annesiyle beraber mutfakta harikalar yaratıyor, aile ve arkadaşlarına leziz sofralar kuruyor. Eğer siz de Silvia gibi leziz sofralar hazırlamak istiyorsanız ve ninelerinizden kalma geleneksel tarifleriniz yoksa hiç korkmayın! Çünkü Silvia var!

Bölümler

Sezon 1
 • 1

  İtalyan Usulü Alışveriş

  +

  Silvia, serinin ilk bölümünde temel bilgilerle başlıyor. İtalyan ev aşçıları buzdolabında bulunduracakları malzemeler ve taze ürünler için nasıl alışveriş yapıyor onu göreceğiz.

 • 2

  Aile Sofraları

  +

  Aile sofraları, İtalyanlar için de sonsuz bir mutluluk kaynağıdır. Bu bölümde Silvia ailesinin en değerli mutfak sırlarını paylaşacaktır.

 • 3

  Elinle ve Gözünle Pişir

  +

  İtalyan ev aşçıları için tariflerin önemli olduğu kadar mutfakta içgüdüleri kullanmak da çok önemlidir.

  Gelecek Program
  Salı 19 Ekim saat 09:40
  24Kitchen'da
  Gelecek Program
  Salı 19 Ekim saat 16:00
  24Kitchen'da
 • 4

  Ekmek

  +

  Ekmek, bizim için olduğu gibi İtalyanlar için de kutsaldır. Her sofrada yer alır ve asla ziyan edilmemelidir. Silvia bu bölümde arta kalan ekmeklerle hazırlanabilecek 3 leziz tarif paylaşıyor.

  Gelecek Program
  Perşembe 21 Ekim saat 11:00
  24Kitchen'da
  Gelecek Program
  Cuma 22 Ekim saat 14:15
  24Kitchen'da
 • 5

  İtalyan Ziyafeti

  +

  İtalyanlar kutlama için masa etrafına toplandıklarında her zaman sevgi, kaos ve yemek için bir şeyler bulunur. Silvia’nın en yakın arkadaşları birkaç gün kalmaya gelirler ve Silvia onlara geleneksel tariflerinden faydalanarak etkileyici ve eşsiz bir ziyafet sunar.

  Gelecek Program
  Perşembe 28 Ekim saat 11:00
  24Kitchen'da
  Gelecek Program
  Cuma 29 Ekim saat 14:05
  24Kitchen'da
 • 6

  Bir Kere Yap, İki Kere Ye

  +

  Şüphesiz İtalyanlar en becerikli ev aşçılarından sahiptir. Bir kez pişirip, iki kez yemenin onuruna inanırlar. Bu bölümde Silvia, ricotta peyniri dolgulu İtalyan krepleri yapıyor ve sonrasında artık malzemeleri kullanarak süpriz lezzetler yaratıyor.

  Gelecek Program
  Perşembe 4 Kasım saat 11:00
  24Kitchen'da
  Gelecek Program
  Cuma 5 Kasım saat 14:15
  24Kitchen'da
 • 7

  Onur Listesi

  +

  İtalyan kültürü; sanatı, tarihi ve mimarisiyle dünyaca ünlüdür ancak yemek, İtalyanların kimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu bölümde Silvia, Ulusal hazineler haline gelen 1000 yıllık tarifi olan Amatriciana soslu makarna ve Puglia bölgesinden büyük ölçüde bilinmeyen bir deniz ürünleri tabağı hazırlıyor.

  Gelecek Program
  Perşembe 11 Kasım saat 11:00
  24Kitchen'da
  Gelecek Program
  Cuma 12 Kasım saat 14:15
  24Kitchen'da
 • 8

  Gelenek

  +

  İtalyanlar için mutfak geleneklerini canlı tutmak çok önemlidir. Bu bölüme Silvia ve sevgili arkadaşı Lina, İtalya'nın en değerli Pazar tariflerinden biri olan "Ragu Napolitana" tarifini yapıyorlar. Silvia bu geleneksel tarif için ipucu almak üzere web kamerasıyla annesine bağlanıyor.

 • 9

  Hızlı İtalyan Tatları

  +

  İtalyan ev aşçıları hızlı yemek sanatının ustalarıdır, çünkü kiler ve buzdolapları genellikle temel malzemelerle doldurulur, bu da küçük bir yaratıcılıkla bir araya getirildiğinde inanılmaz yemekler haline gelebilir. Bu bölümde Silvia süper hızlı bir deniz mahsullü risotto ve sadece 8 dakikada Sicilya pesto soslu penne pişirir.

 • 10

  Yeni Gelenekler

  +

  İtalyanlar mutfakta geleneği severler, ancak bu bölümde Silvia, İtalyanların kucaklamayı öğrendikleri birkaç yeni hile ve ipucu paylaşıyor.

Tarifler