Rocky Road

Rocky Road
Yayınlandığı Program: Jamie ile Her Güne Pratik Yemekler Yayın tarihleri: Perşembe 21 Ekim saat 23:55 | Cuma 22 Ekim saat 00:25

Tarif

Kendi hazırladığınız çikolatalı bir lezzet

Arada bir hepimiz kışkırtıcı lezzetleri hak ederiz. Bu da lezzetli ıvır zıvırları pratik şekilde kullanmanın harika bir yolu. Eşit miktarlarda eritilmiş çikolata ve onu karıştırmak için malzemeye ihtiyacınız var. İyi eğlenceler!”

Bitter çikolatayı büyük, hafifçe kaynayan suyla dolu bir tencerenin üzerine oturtuğunuz ısıya dayanıklı bir kasenin içine kırın. Suyun kasenin tabanına değmediğinden emin olun ve ara sıra karıştırarak erimeye bırakın. Parlak ve pürüzsüz hale geldikten sonra, dikkatlice ocaktan alın.

Şimdi işin eğlenceli kısmı: dolgu malzemelerinizi eklemek. Bisküvileri ve bezeleri ufalayın, büyük kuru meyveleri parçalara ayırın ve kabuklu yemişleri doğrayın veya bütün olarak ekleyin. Her şeyi kaseye koyun ve iyice karıştırın.

Bir fırın tepsisine (30 x 25cm) yağlı kağıt serin, ardından karışımı dökün ve hafifçe vurarak eşit bir şekilde dağıtın.

Kullanıyorsanız üzerine susam serpin, ardından tepsiyi buzdolabına koyarak soğumaya ve sertleşmeye bırakın. Birkaç saat bekletin.

Beyaz çikolatayı eritin ve üzerine rastgele gezdirin, dilimleyin ve servis edin. Hediye olarak vermek için de harika bir fikir.

 

ENERJİ

YAĞ

DOYMUŞ YAĞ

PROTEİN

KARBONHİDRAT

ŞEKER

TUZ

LİF

245kcal

11.5g

5.5g

3.4g

33.9g

29g

0.1g

0.4g

Malzemeler

  • 500 gr kaliteli bitter çikolata (% 70)
  • 500g eğlenceli dolgu malzemesi, beze, tuzsuz patlamış mısır, yulaflı bisküvi,  karışık kuruyemiş ve tohumlar, kuru meyve gibi
  • isteğe bağlı: 1 çorba kaşığı susam
  • 50 gr kaliteli beyaz çikolata

Benzer Tarifler