Snowtrooper Tost

Snowtrooper Tost

Tarif

 1. Fırını önden 95°C’ye ısıtın.
 2. Bir sandviç kalıbı kullanıyorsanız, ekmek dilimlerinin 2'sinden aynı şekli kesin. Aynı kalıbı veya başka bir sandviç kalıbı kullanarak diğer 2 dilimle kesme işlemini tekrarlayın. (Toplamda 4 adet aynı şekle sahip 2 çift ekmek dilimi olacak). Her çiftten 1 adet şekilli dilim ayırın. Kalan 2 dilime reçeli yayın. Her sandviçin üst kısmını uygun üst parçayla kapatın. Ekmek artıklarını 2,5 cm'lik parçalar halinde doğrayın. Aksi takdirde, sonraki adıma geçin.
 3. Orta ateşte 30.5 santimetrelik bir tavayı ısıtın ve üzerine bitkisel yağ spreyi sıkın.
 4. Derin olmayan bir kasede, yumurtayı sütle çırpmak için bir çatal kullanın. Vanilyayı ekleyin ve iyice karıştırın. Reçel sürülmüş sandviçleri yumurta karışımına batırın ve her iki tarafını ıslatın. Sandviç kalıbı kullandıysanız, kalan yumurta karışımının içine ekmek artıklarını atın. Sandviçleri tavaya koyun ve altın rengi olana kadar toplamda yaklaşık 3 dakika (her taraf için 1,5 dakika) pişirin. Sandviçleri tavadan alın ve servis edene kadar ılık fırına koyun.
 5. Sandviç kalıbı kullandıysanız, tavaya biraz daha bitkisel yağ spreyi sıkın ve orta ateşe getirin. Ekmek artıklarını ekleyin ve 3 ila 4 dakika, bir veya iki kez karıştırarak altın rengini alana ve tamamen pişene kadar pişirin.
 6. Sandviçleri ve pişmiş ekmek parçalarını (yaptıysanız) 2 tabak arasında eşit olarak bölün. Üzerine çilek koyun ve servis yapmadan önce pudra şekerini üzerine serpin.Malzemeler

 • 4 dilim yumurtalı ekmek
 • 2 yemek kaşığı çilek reçeli
 • 1 yumurta
 • 1⁄4 su bardağı (60 mililitre) az yağlı süt
 • 1⁄4 tatlı kaşığı vanilya özütü
 • 2 taze çilek, temizlenmiş ve dilimlenmiş
 • 2 tatlı kaşığı pudra şekeri

Benzer Tarifler